Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Reklam Sosyal Medya Tasarım

QR Menü Nedir? Avantajları Nelerdir?

Bu sorulardan bazıları;

  1. QR Menü Nedir?

  2. Avantajları Nedir?

1. QR Menü Nedir?

QR Menü, restoran, cafe gibi işletmelerin menülerini dijital ortama aktararak kullanıma sunan oldukça hijyenik ve pratik bir online temassız menü sistemidir.

Pandemi sürecinde herkesin temastan kaçınması gerektiği günlerde önemi oldukça anlaşılan QR Menü sayesinde, fiziki mekanlara gelen müşteriler; fiziki baskı materyal menülere dokunup hijyenik olmayan bir sipariş verme biçimine maruz kalmadan, restoran veya cafeye ait QR Kodu okutarak aynı mekanın içerisinde siparişe sunulan ürünleri ve online menüsünü şahsi mobil cihazları yardımı ile görüntüleyebiliyor.

Tamamen hijyenik ve hızlı çalışan sistem sayesinde, temassız bir kullanım ile siparişler tamamlanarak garson iletiliyor. Ayrıca yoğun çalışan mekanlarda sipariş vermek için menünün gelmesini beklemeye gerek kalmıyor.

2. Avantajları Nelerdir?

Özellikle içinde bulunduğumuz virüs salgını nedeni ile birçok firma ve işletmenin tercih ettiği yöntemlerden biri olan temassız menü sistemi, bu pandemi süreci içerisinde oldukça avantajlı bir kullanım imkanını müşteri ve işletmelere sunuyor.

Müşteri sağlığını hedefleyen sistemin birçok avantajı bulunduğu gibi, bu avantajların uzun vadeli olduğu hesaplanan QR Menü sistemini kullanarak, işletmenizin müşteri sağlığını ne kadar ciddiye aldığını göstermek ve onların güvenini kazanmak en önemli avantaj olduğunu düşünüyoruz.

QR Menü sisteminin avantajları:

 • Fiziki menüyü ortadan kaldırarak, temassız ve online bir menü sistemi kurar.
 • İşletmeye özel olarak verilen QR Kod sayesinde, işletmeye gelen müşteriler bu kodu okutarak işletme menüsüne ulaşabilir.
 • Tamamen temassız bir kullanım sunduğundan, hijyenik ve müşteri dostudur.
 • QR Menüler, işletmeler tarafından anında güncellenebilir ve değiştirilebilir.
 • İşletmelerin seçeceği birçok menü tasarımı bulunmaktadır.
 • İşletmelerin her süreçte değiştirmek zorunda kaldığı menü baskısı, tasarımı, matbaa ücretleri gibi giderleri ortadan kaldırır.
 • İşletme sağlığını ve müşteri sağlığını ön plana koyar.

QR Menü Hangi Sistemlerde Kullanılabilir?

QR Kod Menü sistemi; en sık kullanılan işletim sistemlerine sahip mobil cihazlar tarafından kolaylıkla kullanılabilmektedir. Android, iOS ve Windows Phone olmak üzere tüm mobil işletim sistemlerini destekleyen Kare Kod Menü sistemi, herhangi bir akıllık telefon ile kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Bu işletim sistemleri için oldukça hızlı ve entegre bir kullanım imkanı sunan QR Menü, yalnızca kullanıcının kamera yardımı ile okuttuğu QR Menü Kodu sayesinde işletme menüsüne kolaylıkla erişmektedir.

 

Birlikte Harika İşler Yapmak İçin